Spoľahlivá ochrana dát vďaka modernej technike

Existuje istý typ informácií ktorými disponuje každá firma, štátna inštitúcia či spravodajská služba. Tieto dáta sa nachádzajú v  elektronickej v podobe (na pevných diskoch, CD, DVD), majú vysokú prioritu ochrany  a právo narábať s nimi má len pár interných pracovníkov.

Overenie totožnosti cez skener odtlačkov prstov

Sofistikovaným produktom pre autorizáciu používateľa je USB skener odtlačkov prstov umožňujúci prístup iba na základe uložených individuálnych biometrických znakov. Výhodou je používanie bez zbytočných hesiel – všetky súbory sú k dispozícii po jednom dotyku prsta. Existuje niekoľko produktov cielených na túto formu zistenia totožnosti, ktoré nájdete na stránke s bezpečnostnými produktami.

Demagnetizátory a prístroje pre fyzickú likvidáciu dát

Pri narušení dát neželanými osobami, resp. pri neodvratnej hrozbe takéhoto rizika, oceníte núdzovo, diaľkovo ovládateľné systémy pre HDD. Prostredníctvom jediného tlačidla tak dokážu úplne zničiť uložené súbory – dokonca cez externý spúšťač alebo pomocou mobilného telefónu. Dáta možno chrániť demagnetizovaním diskov/nosičov, alebo aj ich fyzickou likvidáciou. Najefektívnejšie je spojenie oboch možností čím sa údaje kompletne a spoľahlivo zničia teda sú nečitateľné a nepoužiteľné.

Ochrana dát pred nepriaznivými vplyvmi

V niektorých prípadoch je rovnako dôležité ako zabezpečenie pred nedovoleným prístupom z vnútra aj zabezpečenie z vonka pred vonkajšími vplyvmi, ktoré by ich mohli znehodnotiť. Dnešné prenosné externé disky ponúkajú maximálnu ochranu voči nárazom, vibráciám a pádom. Ani po páde z výšky dvoch metrov (priamo na betón) nehrozí strata cenných údajov.

Ohňovzdorný a vodeodolný záložný HDD? Prečo nie, stačí ho jednoducho pripojiť cez USB. Navštívte naše produktové stránky, kde sa dozviete všetky užitočné informácie.

Najčítanejšie príspevky

Ako funguje polygraf – princípy a zákonitosti testovania na detektore lži

Detektor lži pomáha odhaliť skutočnosť a podvodné konanie. Je spoľahlivým vedeckým prístrojom slúžiacim na odhaľovanie pravdy. Princíp jeho fungovania tkvie v sústavnom zaznamenávaní konkrétnych fyziologických reakcií,...

Detektor lži je spoľahlivý aj vďaka prísnym kritériám

Štandardy a etické normy pre nesporný výsledok na polygrafe Pri vyšetrení na detektore lži je podstatné to, aby bol výsledok jednoznačný a nespochybniteľný. Inak by...