Novinky v produktoch pre bezpečnosť osôb – neinvazívne a pritom účinné možnosti obrany

Ponúkame rad produktov ktorý  využívajú nielen bezpečnostné, ale všetky firmy, ktoré majú záujem chrániť seba a svojich klientov. Špecializované produkty sú navrhnuté priamo za účelom taktického zneškodnenia útočníka či zlodeja a to aj bez jeho vážnejšieho zranenia, alebo zanechania trvalých následkov na zdraví.

(Seba)obrana jednotlivcov

Jedny z najrozšírenejších produktov pre bezpečnosť sú paralyzéry.  Predurčuje ich k tomu rýchle a efektívne použitie. Fungujú na princípe elektrického výboja (až po 2 500 000 voltov). Dochádza pri tom k omráčeniu osoby na blízko (dosah ruky). Dnes sú paralyzéry mimoriadne malé. Vyskytujú sa v rôznych prevedeniach – od klasických (známych verejnosti), cez vizuálne, takmer na nerozpoznanie, od mobilného telefónu, pera až po prevedenie v tvare dámskeho rúžu. Ich kompaktná veľkosť ich umožňuje bez problémov nosiť vo vrecku či kabelke. Nevzbudzujú žiadnu pozornosť takže osoba získava pri napadnutí dôležitý moment prekvapenia.

Pre bezpečnostné služby je na dočasné oslepenie protivníka bez trvalého poškodenia zraku dostupný aj laser. Teleskopické palice pre zachovanie určitého odstupu. Oceľové rukavice na rýchlejšie zneškodnenie protivníka a zvýšenie obranyschopnosti pri konfrontácii.

Výstroj pre pracovníkov bezpečnosti a silových zložiek

Taktické nepriestrelné vesty slúžia na dosiahnutie maximálnej ochrany osôb. Bezpečnosť zaručujú aj menej tradičné odevy ako napríklad nepriestrelné kabáty, saká či vetrovky. Všetky spĺňajú najvyššie kritériá kvality. Ich primárnou výhodou je vzhľad ktorý ich radí j „štandardnému“ oblečeniu vďaka čomu sú vhodné aj pre detektívov a agentov v utajení.

Dokonca existuje špeciálny batoh použiteľný na obranu pred guľkami či nožom alebo nepriestrelný kufrík ktorý možno použiť na obranu pri streľbe.  O takýchto moderných spôsoboch ochrany si môžete prečítať tu.

Najčítanejšie príspevky

Príbeh polygrafu – prečo vznikol detektor lži

Prekrúcanie pravdy je jedna z prirodzených ľudských vlastností. Snažíme sa vyhnúť nepríjemným otázkam  a ukázať, že naše konanie je spoločensky prijateľné. Jednoducho chceme vyzerať v očiach druhých...

3 absolútne mýty o tom, ako oklamať detektor lži

Určite ste už niečo podobné videli v niektorom (najskôr americkom) filme. Podozrivého zločinca obvinia z trestného činu a to, či hovorí pravdu, mu chcú dokázať vyšetrením na detektore...