Ako odhaliť vinníka vo firme? Pošlite zamestnancov na detektor lži

Práca s ľuďmi so sebou prináša určité riziká. Veríte svojim zamestnancom? Sú lojálni k vám a vašej firme? Overte si to na polygrafe.

Efektívne využitie polygrafu v sfére podnikania

Čoraz častejšie využívajú polygrafologické služby práve súkromné spoločnosti, ktoré hľadajú odpovede na otázky, týkajúce sa interných záležitostí firmy. Únik strategických informácií predstavuje mimoriadny problém, pretože môže zruinovať všetko, čo ste doteraz vybudovali. Pre každého majiteľa je tak nevyhnutné zamestnávať zodpovedných ľudí; hlavne vo vyšších pozíciách. Dôvodom je fakt, že práve zamestnanci na manažérskych postoch majú zvyčajne prístup k citlivým údajom firmy, ktoré sú pre jej existenciu kľúčové.

„Výsledok na detektore lži má spoľahlivosť takmer 100%. To znamená, že budete jednoznačne vedieť, komu dôverovať môžete a komu nie.“

Vďaka detektoru lži si pomerne rýchlo a jednoducho overíte (potvrdíte alebo vyvrátite), či sú jednotliví pracovníci lojálni. Ak sa podrobia vyšetreniu na polygrafe, budú konfrontovaní s otázkami o narábaní so zverenými informáciami, o vzťahoch s konkurenciou a podobne – v závislosti od konkrétneho podozrenia. Skúsení polygrafológovia totiž vytvárajú otázky na mieru, čím pre vás získajú všetky relevantné odpovede. Dozviete sa, či testovaná osoba (by) mohla ovplyvniť, či dokonca ohroziť, vaše podnikanie.

Polygraf ušetrí veľa peňazí

V čase krízy sa firmy snažia ušetriť čo možno najviac finančných prostriedkov. Detektor lži dokáže efektívne preukázať plytvanie firemnými zdrojmi u jednotlivcov, čím odhalí priestor pre optimálne znižovanie nákladov.

Polygraf vie zároveň preukázať aj možnú spreneveru peňazí alebo nedovolené obohacovanie sa na úkor firmy. Usvedčí tiež vinníka z krádeže. Ako vyšetrenie na polygrafe prebieha a čo všetko je pri teste zaznamenávané sa dozviete tu.

Najčítanejšie príspevky

Detektor lži je spoľahlivý aj vďaka prísnym kritériám

Štandardy a etické normy pre nesporný výsledok na polygrafe Pri vyšetrení na detektore lži je podstatné to, aby bol výsledok jednoznačný a nespochybniteľný. Inak by...

7 zaujímavostí o polygrafe, ktoré prekvapia

Viete čo je to polygraf, alebo detektor lži? Áno je to „TO“ povestné zariadenie ktoré dokáže odhaliť klamstvo aj bez použitia donucovacích prostriedkov a násilia...